You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Manavgat co zwiedzić, atrakcje w Manavgat


Manavgat to miasto do którego należy jedna ze słynniejszych miejscowości turystycznych - Side.

Liczy sobie ok. 250 tysięcy mieszkańców. Manavgat zachował całkowicie charakter typowego miasta tureckiego. Jest to wynikiem oddalenia miasta od morza około 7 km. Niemniej jednak warto się do niego wybrać i zobaczyć Turcje z innej perspektywy. Przez środek miasta płynie rzeka o tej samej nazwie mająca swoje źródło w górach Taurus. Miasto rozwija się dzięki uprawom zboża, owoców, i warzyw i oliwek. Odpowiednie nawodnienie terenów uprawnych zapewniają dwie zapory Oymapinar i Manavgat. Dostarczają one również energię całemu regionowi. W dawnych czasach z powodu obecności rzeki wpadającej do morza od II wieku p.n.e. miasto rozwijało się jako ośrodek przeładunku towarów.


Co warto zobaczyć w Manavgat:


Wodospad Manavgat

wycieczka Manavgat i rejs - wodospad Manavgat (3).jpg

Wodospady w Manavgat są największa atrakcją, którą powinno się obejrzeć. Są położone około 4 km od centrum miasta. Na terenie wodospadów są kawiarenki w których można usiąść i podziwiać wodospad. Można też zamoczyć nogi w chłodnej wodzie wodospadu.


Rejs po rzece Manavgat

Rejs po rzece Manavgat Turcja (5).jpg

Po rzece Manavgat pływają statki turystyczne. Docierają one w dół rzeki do jeziora Titryengol i do ujścia rzeki Morza Śródziemnego. Wytworzyła się tu piaszczysta  laguna, na której można się wykąpać z jednej strony w rzece a z drugiej w morzu. Można też skorzystać z wycieczki fakultatywnej do Manavgat w naszym biurze. 


Bazar w Manavgat

Manavgat bazar.jpg

Najczęściej Manavgat odwiedzany jest przez turystów ze względu na odbywający się tu w każdy poniedziałek i czwartek największy targ na wybrzeżu. To prawdziwy raj dla miłośników zakupów. Na targu są pachnące owoce i warzywa, oliwki, sery, przyprawy. Można też kupić pamiątki jak i ubrania, torebki i buty. Można a nawet trzeba się tu targować.


Miasto antyczne Seleukeja

Seleukeia Side Manavgat.jpg

Ruiny miasta znajdują się ok. 5 km od wodospadu w Manavgat. Znajdują się na wzgórzu otoczone bujna roślinnością. Można tu zobaczyć pozostałości murów obronnych, agory, odeonu czy świątynie Apollona.


Miasto antyczne Side

Side stare miasto w Turcji (3).jpg

Side to miejscowość turystyczna. W dawnych czasach nawa oznaczała granat. Antyczna część miasta położona jest na malowniczym cyplu. W czasach starożytnych miasto znane było z handlu niewolnikami i piractwa. Zabytki które można tu zobaczyć to świątynia Apolla, agora, łaźnie oraz dobrze zachowany teatr. Aby obejrzeć te zabytki zapraszamy do skorzystania z naszej wycieczki Złoty Trójkąt lub Przystanek Side. 


Zielony Kanion

Zielony Kanion Side Manavgat Turcja (5).jpg

Zielony Kanion to jezioro o szmaragdowym kolorze wody otoczony tama która wznosi się na wysokość 185 m. Spiętrzone przez zaporę wody rzeki Manavgat utworzyły tu sztuczne jezioro Oymapinar. Jezioro ma powierzchnię 4,7 km kwadratowych.  Wypływają tu w rejs małe statki wycieczkowe wpływając do Małego i Dużego Kanionu. Są tu wybudowane podesty przy których zatrzymują się statki. Można z nich skakać lub wchodzić do wody oraz łowić ryby. Nie dojeżdżają tu komunikacja publiczna więc warto wykupić wycieczkę w naszym biurze o nazwie Zielony Kanion.


Teatr antyczny w Apsendos

Aspendos Turcja (5).jpg

To najlepiej zachowany starożytny amfiteatr w Azji.  Zasiąść może nawet 15 tysięcy widzów. Do dziś wykorzystywany jest do różnego rodzaju przedstawień i pokazów. Można go zobaczyć podczas organizowanej przez nas wycieczki Złoty Trójkąt.


Meczet Kuliye

meczet w Manavgat (1).jpg

Jedną z ciekawszych budowli w Manavgacie jest powstały w 2004 roku meczet o czterech minaretach co świadczy o bogactwie miasta. Wygląd meczetu nawiązuje do tradycyjnych obiektów tego typu wznoszonych w okresie osmańskim.


Wycieczki w tym regionie

Zielony Kanion

39 €

35 €

Zielony Kanion

Zrelaksuj się na statku w czasie rejsu po malowniczym górskim Zielonym Kanionie