You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Belek

Region Belek leży między Antalyą i Side , na wybrzeżu Morza Śródziemnego, jeden z najbardziej komfortowych kurortów turystycznych w tej części Turcji.

Belek jest odpowiednim miejscem wypoczynku dla osób lubiących luksus, kurort ten bowiem słynie z 5 gwiazdkowych , luksusowych kompleksów hotelowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, większość z nich bowiem ma dostęp do pól golfowych. Region ten słynie bowiem z dobrze utrzymanych pól golfowych , w tym 7 pól o międzynarodowym standardzie. Ze względu na to hotele w Belek otwarte są również poza sezonem turystycznym , wtedy prawdziwi pasjonaci gry w golfa zjeżdżają tutaj aby połączyć grę z wypoczynkiem , gdyż temperatury nawet z zimie na to pozwalają. 

Region Belek leży na rozległej zielonej równinie poprzecinanej wodnymi kanałami – odgałęzieniem  rzeki Kopru Cayi. Rozciągające się w głębi lądu pasmo gór usiane jest masą niezwykłych ruin, położonych w trudno dostępnych, ale jednocześnie bardzo malowniczych wąwozach i dolinach. Popularna jest tutaj jazda konna, panują też dobre warunki do uprawiania nurkowania, windserfingu i parasailingu.  

Co zwiedzić w okolicach Belek

Stosunkowo niedaleko od Belek znajdują się pozostałości antycznego Aspendos , ruiny miasta Perge oraz wodospady Kurşunlu. Jest to dobra miejscowość turystyczna do realizacji wycieczek fakultatywnych w Turcji, leży bowiem tylko 30 minut drogi od lotniska w Antalyi , więc transfer na wycieczki Pamukkale czy Kapadocja jest zdecydowanie krótszy niż np. z Alanyi. 

Aspendos Turcja (5).jpg

W Belek co środę odbywa się bazar , na którym turyści przebywający w pobliskich hotelach mogą zakupić pamiątki, tureckie oryginalne tekstylia , przyprawy i wiele innych. Belek to typowa miejscowość letniskowa , dlatego po większe zakupy warto wybrać się do Antalyi. 


Wycieczki w tym regionie

Czarci Wąwóz i Mała Kapadocja

33 €

29 €

Czarci Wąwóz i Mała Kapadocja

Przeżyj wyjątkową przygodę! Podróż jeepami do Tazi Kanionu, tajemniczego Selge oraz labirynty bajecznych skał w Małej Kapadocji.

Rafting

19 €

17 €

Rafting

Przeżyj przygodę życia - niezapomniany spływ pontonowy w Kanionie Koprulu

Rafting extra

30 €

27 €

Rafting extra

3 w 1 czyli Rafting, canyoning i przejazd na linie