Basen Kleopatry w Pamukkale - czy warto?Wybierając się na wycieczkę do Pamukkale zastanawiacie się na pewno czy warto skorzystać z  termalnego Basenu Kleopatry.

Pamukkale - piękne, śnieżnobiałe trawertyny to jeden z widoków w Turcji, który na długo zapada w naszej w pamięci. Każdy kto wybiera się do Turcji na wakacje powinien obrać sobie to za obowiązkowy punkt zwiedzania. Warto pamiętać, że obiekt Pamukkale to nie tylko wapienne tarasy wapienne ale również ogrom historii i zabytków, które znajdują się na terenie sąsiedzkiego starożytnego miasta Hierapolis.

Dużą popularnością cieszy się również Basen Kleopatry w Pamukkale zwany również świętą sadzawką.

Jest to basen z wodą termalną o temperaturze 36 stopni. Zawiera wiele zdrowotnych minerałów, które leczą m.in. choroby sercowe, reumatyzm. Kąpiel w basenie Kleopatry działa leczniczo na skórę twarzy, tonizuje i oczyszcza, leczy choroby oczu. A picie tej wody korzystnie wpływa na wrzody żołądka. Basen Kleopatry nazywany jest świętą sadzawką, gdyż według legend kąpiel w nim ma zdolności odmładzające. Uważa się, że każdy kto z niego skorzysta po wyjściu będzie młodszy. Według zapisków historii egipska władczyni Kleopatra przyjeżdżała do Hierapolis, aby korzystać z uzdrowiskowych kąpieli dla utrzymania młodości i urody. Woda w Basenie Kleopatry jest krystalicznie czysta i ma bardzo dużo związków mineralnych co powoduje odczucie podczas kąpieli jakbyśmy kąpali się w wodzie gazowanej. Zatopione są w nim kolumny niegdyś otaczające antyczny basen. Stało się tak po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło okolicę w VII wieku. Teraz sprawiają one, że miejsce jest jeszcze ciekawsze i bardziej tajemnicze.

Decydując się na wycieczkę fakultatywną do Pamukkale warto od razu wykupić wstęp do antycznego Basenu Kleopatry i poczuć wyjątkowość tego miejsca. Rzadko zdarza się w życiu taka okazja, aby móc kąpać się tam, gdzie sama legendarna bogini Kleopatra.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj