You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Zbiórka na wycieczkę do Pamukkale z regionu Alanyi będzie w nocy.ok.00:00-1:00

Prosimy pamiętać aby zabrać ze sobą paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, wygodne obuwie, aparat i pieniądze.

Można zamówić w recepcji hotelowej dzień wcześniej lunch box czyli substytut śniadania.

W miesiącach wiosennych, jesiennych i zimowych sugerujemy zabrać sobą lekką kurtkę gdyż w górach w tym okresie jest nieco chłodniej.

Podczas drogi zatrzymamy się w restauracji na śniadanie . Do śniadania herbata jest w cenie.W miesiącach jezienno-zimowych będzie chłodno podczas postoju, prosimy o zabranie bluzy lub kurtki. 

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (7).jpgPrzejeżdżamy przez miasto Denizli, które słynie z produkcji bawełny i nietypowych kogutów.

W Pamukkale będziemy ok. godz. 8:30 aby uniknąć tłumów i temperatura w okresie letnim sprzyja w zwiedzaniu. Cały teren Pamukkale, Hierapolis i Basenu Kleopatry znajduję się na świeżym powietrzu. Przechodzimy wzdłuż wapiennych tarasów i łaźni rzymskich z przewodnikiem. Docieramy do antycznego basenu Kleopatry. Tu otrzymujecie czas wolny aby skorzystać z Basenu Kleopatry lub we własnym tempie zwiedzać śnieżnobiałe trawertyny Pamukkale. W tym miejscu znajdują się też restauracje, kawiarnie i toalety. Dla korzystających z basenu zamykane szafki i przebieralnie. Na wapienne tarasy wchodzi się boso, buty można pozostawić przed wejściem lub zapakować w torbę. Na trawertynach może być ślisko więc prosimy o ostrożność. W niektórych miejscach jest tabliczka nie wchodzić jeśli nie dostosujemy się do wytycznych personel zwróci nam uwagę gwizdkiem.

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (10).jpgPo zakończonym czasie wolnym zaczynacie zwiedzać antyczne miasto Hierapolis. Udacie się to ogromnego starożytnego teatru rzymskiego, przejdziecie obok świątyni Apollona i zejścia do podziemnego świata Hadesu. Po obejrzeniu teatru razem z przewodnikiem spacerkiem udacie się na niezwykłą starożytną nekropolię najlepiej zachowaną w Azji,gdzie znajduje się ponad 1000 sarkofagów i kurhanów. Dla chętnych możliwość skorzystania z tutejszych busików i przejazd przez Nekropolię. Koszt ok. 1 Euro

ok. 13:30 zajeżdżamy do restauracji na obiad gdzie formie bufetu będziecie mogli skosztować różnego  rodzaju kebabów, sałatek, zup, przystawek i deserów.

Jezioro Salda Turcja (3).jpgPo obiedzie udamy się nad jezioro Salda nad którym spędzimy ok. 1h by móc pochodzić po śnieżnobiałym piasku i wykąpać się w turkusowych wodach jeziora.

Będziemy przejeżdżać przez góry Taurus które oferują niesamowite widoki, zatrzymując się na krótkie postoje by dotrzeć do waszych hoteli w okolicy 20:00-21:00. Z Alanyi  do Pamukkale i jeziora Salda w jedną stronę jest ok. 400 km , są to 6h jazdy +1h przeznaczona na postoje w czasie trasy. Korzystamy z komfortowych i klimatyzowanych autokarów, jeździmy drogami ekspresowymi i szybkiego ruchu. Wycieczka odbywa się wyłącznie w polskich grupach i polskim przewodnikiem. Bez obowiązkowych sklepów i fabryk. U nas w programie tylko zwiedzanie niezwykłych miejsc.

Z Alanyi  do Pamukkale i jeziora Salda w jedną stronę jest ok. 400 km , są to 6h jazdy +1h przeznaczona na postoje w czasie trasy.


Korzystamy z komfortowych i klimatyzowanych autokarów, jeździmy drogami ekspresowymi i szybkiego ruchu


Wycieczka odbywa się wyłącznie w polskich grupach i polskim przewodnikiem.


Bez obowiązkowych sklepów i fabryk. U nas w programie tylko zwiedzanie niezwykłych miejsc.


Dzieci mogą kąpać się w basenie Kleopatry tylko pod opieką osoby dorosłej.


O kolejności zwiedzania decyduje przewodnik podczas wycieczki.

Galeria zdjęć

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (1).jpg
Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (4).jpg
Jezioro Salda (1).jpeg
Jezioro Salda (1).jpg
Jezioro Salda (2).jpg
Jezioro Salda (3).jpg
Pamukkale Hierapolis (10).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (5).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (8).jpg

5,0

 • Ogólny

  100
 • Transport

  100
 • Nocleg

  100
 • Miejsce Docelowe

  100
review

Iwona i sławek

Świetnie zoorganiowana wycieczka do Pamukkale połączona z wizytą nad jeziorem Salda, wszystko według programu. Super wygony autokar, dobre jedzenie. Gorąco polecamy Iwona i Sławek z Krakowa :)

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Monika i Mariusz

Mieliśmy okazje być na 3 wycieczkach z Metin tour, wszystkie zoorganizowane według programu, przewodnicy z dużą pasją opowiadali o Turcji, a lot balonem nad Pamukkale był spełnieniem marzeń mojej żony! Gorąco polecamy wycieczki z Metin Tour

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Monika

Wycieczka do Pamukkale połączona z Jeziorem Salda, super opcja! Zawsze chcieliśmy odwiedzić tureckie Malediwy, a z Metin Tour to się udało! Przewodnik Ahmet świetnie opowiadał o Turcji. W 2022 roku na pewno wracamy :)

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

Napisać Recenzję

 • Ogólny

 • Transport

 • Przewodnik

 • Miejsce Docelowe

Cena za osobę:

dorosły

45€-+

dziecko 7-12 lat

23€-+

dziecko 0-6 lat

0€-+
Razem:0 €
Cena internetowa:0 €
Cena internetowa: od 39 €