You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Zbiórka

Z hoteli w regionie Alanyi odbierzemy Was ok. 4.00 rano. Zabierzcie ze sobą paszport, pieniądze, wygodne obuwie, aparat.

W miesiącach wiosennych i jesiennych warto zabrać cieplejsze ubrania.


Góry Taurus

Rozpoczynamy przejazdem przez Góry Taurus. Przepięknie porośnięte cedrami i drzewami piniowymi zrobią na was ogromne wrażenie. Tu szczyty osiągają nawet 3000 m n.p.m. Podczas drogi przerwa na śniadanie w restauracji.


Konya

Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocji lot balonem (19).jpg

Pierwszy przystanek naszej podróży to Konya, w której zwiedzimy klasztor i muzeum Mevlany - największego mistyka islamu, założyciela zakonu wirujących derwiszy. Przewodnik zdradzi Państwu tajniki sufizmu, a w muzeum obejrzycie pięknie zdobione średniowieczne egzemplarze Koranu (w tym najmniejszy na świecie!) oraz dowiecie się jak żyli i ćwiczyli swój taniec derwisze.


Miasto Aksaray i wulkan Hasan

Jadąc dalej będziemy jechać przez równiny Aksaray, gdzie tradycyjnie ubrani pasterze wypasają owce, hoduje się tu słoneczniki i koniczynę jako pokarm dla zwierząt. A na horyzoncie zobaczymy wulkan Hasan, który przyczynił się do powstania skalnych form Kapadocji.


Podziemne miasto

Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocji lot balonem (29).jpgPo pokonaniu bezkresnej równiny wokół Konyi rozciągającej się u stóp wulkanu Hasan (3253 m n.p.m.), zagłębimy się w labirynt wąskich korytarzy podziemnego miasta, gdzie dowiecie się dlaczego właściwie ludzie zeszli i pod ziemię i jak wyglądało ich życie w tej dziwnej osadzie.


Nevsehir i obiad

Następnie, wzmocnieni obiadem, wjedziemy do samego serca magicznej Kapadocji - miasta Nevsehir. Od tego momentu za oknami autokaru będzie przesuwał się niewiarygodny krajobraz bajkowych kominów i wykutych w skale domów.


Dolina Pasabag

Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocji lot balonem (31).jpg

Spacer doliną wśród grzybów skalnych nazywanych ze względu na swój wygląd mnichami. Nazwa Pasabag oznacza ogrody paszy – są aż tak piękne! Tu mieści się również najmniejszy w kraju posterunek policji drążony w skale oraz kościół Św. Szymona.


Skalne kościoły jaskinie Goreme

Goreme w Kapadocji.JPGNajważniejszy punkt wycieczki, to wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO dolina GOREME. Przewodnik opowie państwu o pierwszych chrześcijanach, którzy osiedlali się w tym odosobnionym miejscu oraz wskaże kute w skale kościółki, w których w VI - XII wieku w samotności oddawali się modlitwie. Podczas czasu wolnego będziecie mogli w spokoju kontemplować freski w kościołach Jabłkowym, Wężowym, Św. Barbary oraz zobaczyć cele, w których na co dzień żyli mnisi. Warto wiedzieć, że ludzie po dziś dzień mieszkają w skalnych domach, a jak to wygląda zobaczymy zwiedzając jeden z nich.


Hotel

Po zwiedzaniu udamy się do hotelu. W hotelu serwowana jest kolacja – szwedzki stół. Napoje do kolacji płatne. Jeśli chcesz mieć pokój jednoosobowy należy dopłacić 10 euro i dokonać wcześniejszej rezerwacji.


Wieczór Kapadocki all inclusive

Noc Turecka.JPG

Nim jednak położymy się spać, warto wygodnie rozsiąść się w skalnej grocie i popijając pyszne Kapadockie wino lub mocną miejscową raki (wszystko w cenie), obserwować ponętne ruchy tancerek brzucha, czy egzotyczne tańce z najdalszy krańców Anatolii na bodajże najlepszym w kraju wieczorze tureckim.


Lot balonem

Kapadocja i lot balonem Turcja (2).jpg

O świcie niebo nad Kapadocją wypełniają dziesiątki kolorowych balonów. Gorąco polecamy wzniesienie się pod niebo, by z lotu ptaka zobaczyć jak poranne światło pełza po niesamowitym krajobrazie. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie stanowi dopełnienie wizyty w Kapadocji. Lot balonem trwa ponad godzinę, w czasie której zobaczysz najpiękniejsze  widoki i trudno dostępne dla autokarów doliny kapadockie. Jest tak dużo chętnych (codziennie startuje w Kapadocji ok. 60 balonów) że miejsca trzeba rezerwować wcześniej. Na zakończenie otrzymają Państwo również certyfikaty z naszego lotu i lampkę szampana.  Lot odbywa się przed śniadaniem o wschodzie słońca.


Śniadanie w hotelu

Śniadanie podane w formie szwedzkiego stołu, kawa i herbata do śniadania w cenie


Zwiedzamy Doliny Kapadocji:

Doliny w Kapadocji (5).JPG

Dolina Gołębi - pełna kutych w skale gołębników i samych gołębi

Dolina Wyobraźni – czyli skalne zoo m.in. ze słynnym wielbłądem.

Trzy piękności – jak sama nazwa wskazuje panorama na 3 piękne skalne postacie

Uchisar - panorama na zamek 


Karawanseraj

Wzdłuż dawnego Jedwabnego Szlaku opuszczając Kapadocję, niczym dawni kupcy zatrzymamy się w zabytkowym karawanseraju, gdzie w chłodzie grubych XIII-wiecznych murów można napić się tradycyjnej kawy lub herbaty.


Obiad i powrót

Niedaleko Aksaray zjemy obiad w restauracji. Napoje do obiadu płatne.

Górska przeprawa przez pasma Taurus. Do waszych hoteli w regionie Alanyi dotrzemy ok. 20:00.


Kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów i miejsc, z racji tego iż jest ich dużo, może ulec zmianie.


Obowiązkowo każdy uczestnik wycieczki zabiera ze sobą paszport (jest on potrzebny do meldunku w hotelu).


Wycieczka w polskiej grupie i polskim przewodnikiem.


Nasze autokary są komfortowe wyposażone, zatrzymujemy się na postoje i toaletę odpowiednio często. 


Miejsca w autokarze nie są numerowane. Nie można dokonać rezerwacji poszczególnych miejsc. Miejsca przydziela przewodnik.


Dzieci bezpłatne nie mają swojego miejsca w autokarze, siedzą u rodziców na kolanach. Podczas dokonywanie rezerwacji można takie miejsce dokupić.


Temperatura w Kapadocji jest zawsze o kilka stopni niższa. Jesienią, zimą i wiosną wieczorami jest chłodno, prosimy o zabranie cieplejszych kurtek. Na lot balonem zawsze zabieramy cieplejsze ubrania.


Można ze sobą zabrać walizkę lub torbę podróżną, która zostanie umieszczona w luku bagażowym. 


Wieczór kapadocki zawsze odbywa się w pierwszy wieczór pobytu po kolacji w hotelu a lot balonem nad ranem drugiego dnia wycieczki przed śniadaniem.


Na wycieczkę można zabrać walizkę lub torbę podróżną do luku bagażowego.


Można zabrać wózek dziecięcy.


Wbrew pozorom na wycieczce do Kapadocji nie ma dużo chodzenia.


Galeria zdjęć

Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocji lot balonem (19).jpg
Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocji lot balonem (20).jpg
Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocji lot balonem (24).jpg
Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocji lot balonem (26).jpg
Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocji lot balonem (27).jpg
Kapadocja Turcja wycieczka do Kapadocjii lot balonem (31).jpg
Kapadocja Turcja (19).jpg
Kapadocja Uchisar i Dolina Golebi (2).jpg
Lot balonem Kapadocja Turcja.jpg

5,0

 • Ogólny

  100
 • Transport

  100
 • Nocleg

  100
 • Miejsce Docelowe

  100
review

Marek

Byliśmy w środę na wycieczce w Kapadocji, przewodnik miły i uprzejmy. Wycieczka świetnie zorganizowana. Kapadocja przepiękna. Autkoar z wi-fi bardzo wygodny i luksusowy. Dziękujemy za super wycieczkę

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Jack

Właśnie wróciliśmy z partnerką z 2 dniowej wycieczki do Kapadocji. Wycieczka intensywna ale pełna bardzo ciekawych atrakcji. Super zorganizowana i prowadzona przez lokalnych przewodników (Devrima i Aladina) którzy świetnie mówią po polsku. Obaj bardzo przystępnie i z humorem opowiadali o Turcji, jej mieszkańcach i życiu w tym pięknym kraju. Bardzo interesująca opowiedzieli tez o historii i geologii Kapadocji. Jednym z najciekawszych punktów programu jest spacer dolinkami Kapadocji gdzie można wejść do wykutych w skale podziemnych miast i zrobić przepięknie zdjęcia. Oczywiście największa atrakcja jest lot balonem i choć nie jest to tanie bardzo polecamy ta atrakcje, bo można to zrobić tylko w paru miejscach na ziemi. Kapadocja wydaje się być najpiękniejszym z nich. Niezapomniane wrażenie!!! Transport był bardzo sprawnie zorganizowany, nigdzie nie było opóźnień ani niepotrzebnych przestojów. Nowy i czysty autobus z bardzo sprawnie działającym Wi-Fi. Dziękujemy bardzo jeszcze raz i polecamy wszystkim Metin Tour.

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Anna

Chcąc odwiedzić Kapadocję skorzystaliśmy z polecenia od znajomych. Świetna wycieczka, organizacja i ogólna obsługa. Przewodnicy po studiach polonistycznych podczas trwania wycieczki komunikowali się w języku polskim co dla niektórych może być dużym plusem. Bardzo mili, uprzejmi i pomocni. Plan zwiedzania bardzo urozmaicony, pilnowane godziny postojów dzięki czemu można odwiedzić wszystko co było zaplanowane. Oprócz odwiedzania miejsc w trakcje przejazdu opcjonalnie można dowiedzieć się o geografii, klimacie, historii, metodach utrzymania i ogólnie życiu w różnych częściach kraju. Zdecydowanie polecam.

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

Napisać Recenzję

 • Ogólny

 • Transport

 • Przewodnik

 • Miejsce Docelowe

Cena za osobę:

dorosły

75€-+

dziecko 7-12 lat

38€-+

dziecko 0-6 lat

0€-+
Razem:0 €
Cena internetowa:0 €
Cena internetowa: od 69 €